Biz Kimiz

bg
Biz Kimiz

İSO ETP, açık adıyla İstanbul Sanayi Odası Endüstriyel Tasarım ve Prototipleme Merkezi, İSO’nun %100 iştiraki olarak 15 Ekim 2022 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır.

 

İstanbul ETP’nin kuruluş amacı Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin finansal iş birliğiyle yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı (detaylı bilgi için lütfen tıklayınız) altında yapılandırılan İstanbul için Endüstriyel Tasarım Ekosistemi Ekseni (IDEA4ISTANBUL) Projesi’nin yönetim ve uygulama merkezi ihtiyacının giderilmesidir.  

 

İleri teknoloji ürünü ekipmanları ve laboratuvarlarıyla sunduğu entegre hizmet açısından Türkiye’nin en gelişmiş endüstriyel tasarım ve prototipleme merkezi olan İSO ETP, modern modelleme ve laboratuvar hizmetleri, yüksek teknoloji makine ve teçhizatı; endüstriyel tasarım danışmanlığı, fikri mülkiyet hakları, kullanıcı deneyimi, tasarım doğrulama ve prototipleme hizmetleriyle bir tasarım veya ürün fikri olan ya da ürünlerini geliştirmek isteyen işletmelere, girişimcilere ve tasarımcılara çözümler sunmaktadır.

 

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) da proje ortakları arasında yer almaktadır.

Misyon

İSO ETP’nin misyonu, KOBİ’lerin, büyük ölçekli işletmelerin ve girişimcilerin rekabetçiliğini; uçtan uca yaklaşımla, endüstriyel tasarım ve inovatif teknolojilere odaklı ve yaratıcı bir ekosistem yardımıyla desteklemektir.

 

Vizyon

İSO ETP’nin vizyonu, Bölgede endüstriyel tasarım odaklı inovasyon ve teknoloji ile küresel rekabetçiliği artırmayı destekleyen, döngüsel tasarım ve paydaşları arasında katma -değerli eşleştirme hizmetleri ile tanınmış bir merkez olmaktır.

 

Paydaşlar

image-120
image-117
image-118
image-119
TCSvTB#MTH_RGB_unframed_horizontal 1
3
2

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali desteğiyle üretilmiştir.

Web sitesinin içeriğinden sadece Rea Danışmanlık Ltd. Şti. sorumlu olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti‘nin görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz.