Prototipleme

bg
Prototipleme
Tasarımdan ürüne gidiş yolunda en önemli dönüm noktalarından biri prototipler ile tasarımınızı fiziki olarak elimizde tutmak olacaktır. Gerek şekilsel kontroller gerek kullanıcı deneyimi gerekse bazı fonksiyonel testler için prototipler ürün geliştirme sürecini hızlandıran kritik çıktılardır.

İSO ETP’nin endüstriyel tasarımla ilgilenen işletmelere, tasarımcılara ve girişimcilere en önemli katkıları arasında, tasarımların prototiplerinin üretilmesine ve kullanıcı deneyime sunulmasına imkân sağlaması yer almaktadır. 

Endüstriyel tasarımda prototip üretimi, ürünün seri üretim safhasına geçişini kolaylaştıran bir evredir. Piyasa paydaşlarına, ürünün ticaretini yapacak firmalara ve/veya kullanıcılara inceleme ve değerlendirme imkânı sunan prototipler, tasarımın üretim öncesi sorunlarının görülmesini ve test edilmesini sağlamaktadır.

İSO ETP, ekipman altyapısı ve sunduğu imkânlarla entegre bir merkez olma özelliği taşımaktadır. Yani, İSO ETP bünyesinde endüstriyel ürünler hem tasarlanmakta hem de pratik olarak da üretilip test edilebilmektedir. 

Eklemeli imalat teknolojilerinden FDM, SLA, SLS, SLM ve polijet prototipleme yöntemlerinin tamamından yararlanma imkanı sunan İSO ETP’nin sahip olduğu 3D yazıcılar (metal, polimer, poliamid, plastik), Su Jeti ve Lazer Kesim Makineleri, 5 eksenli CNC metal tezgahı, Bilgisayar Kontrollü CNC Torna Makinesi, termoform makinası ve fiziksel nesnelerin şekillerini, yüzeylerini ve renklerini yakalayan ve bunları 3B modellere dönüştüren 3D tarayıcı gibi gelişmiş teknolojik makineler sayesinde fiziksel prototipler üretilebilmektedir. 

İSO ETP Merkezinde Protototip üretiminde kullanılan tüm makineler için buraya tıklayabilirsiniz.İlgili Makineler

3B Yazıcı (FDM)

3B Yazıcı (FDM)

İncele
Toz Yataklı 3B Füzyon Yazıcı

Toz Yataklı 3B Füzyon Yazıcı

İncele
5 Eksenli CNC Makinesi

5 Eksenli CNC Makinesi

İncele
bg

Hizmet Talep Formu

1
Kişisel Bilgiler
2
Malzeme Bilgileri
3
Model Detayları
personal
Son
Ad gereklidir
Soyad gereklidir
E-posta adresiniz gereklidir
Telefon numaranız gereklidir

Kabul edilen dosya türleri STEP (.step, .stp), SOLIDWORKS (.sldprt), Mesh (.stl), Parasolid (.x, .t, .x_b), Autodesk Inventor (. ipt), Dassault Systems (.edxml, .catpart), PTC, Siemens (.prt), ACIS (.sat) uzantılı dosyalarını RAR & ZIP olarak yükleyiniz

Maks. dosya boyutu 20MB

TCSvTB#MTH_RGB_unframed_horizontal 1
3
2

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali desteğiyle üretilmiştir.

Web sitesinin içeriğinden sadece Rea Danışmanlık Ltd. Şti. sorumlu olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti‘nin görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz.